استفاده تبلیغاتی از طرح اسکناس ممنوع

استفاده تبلیغاتی از طرح اسکناس ممنوع

بانک مرکزی چاپ و انتشار برگه تبلیغاتی را که شبیه طرح واقعی اسکناس و چک ‌پول رایج کشور می باشد را ممنوع اعلام کرد.

تاریخ انتشار مطلب: سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

به گزارش  روابط عمومی بانک مرکزی، با هدف پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت ‌طلب در چاپ و انتشار برگه‌ های تبلیغاتی با طرح اسکناس که سرمایه ملی و سند مالی است، هرگونه استفاده ابزاری از آن را ممنوع و جرم تلقی کرد.

از سوی دیگر و باتوجه به اینکه این سند نمایانگر هویت ملی یک کشور است، هرگونه بهره ‌برداری و استفاده از آن تبعات جبران ‌ناپذیری را در پی دارد، از این رو و باتوجه به وظیفه شرعی و ملی همگان در حفظ و نگهداری صحیح از اسکناس به‌عنوان ابزار معاملات روزمره، از شهروندان تقاضا می‌شود از انتشار و توزیع این اوراق تبلیغاتی اجتناب کنند.

گفتنی است، چاپ و توزیع تبلیغات مؤسسات به‌ روی برگه ‌هایی با تصاویر اسکناس رایج کشور منقش به امضاء رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

قابل تأکید است که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این گونه موارد را در صورت تکرار از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد کرد.کوتاه درباره ساما سیستم

هسته اصلی و صاحبان گروه کاری نرم افزار حسابداری و مالی اداری ساما سیستم عمدتا افرادی هستند که دارای سابقه طولانی و درخشان در امور مالی اداری , دارای اعتبار بسیار زیاد در این بخش میباشند همچنین تیم برنامه نویسی شرکت دارای سابقه طولانی در امر برنامه نویسی خصوصا برنامه های مالی و اداری میباشند.بدیهی است هر دو تیم ذکر شده فوق با هدف مشترک تهیه و تولید برنامه ای جامع مالی و اداری که کلیه نیازهای تمامی سازمانهای تولیدی و بازرگانی و خدماتی و تولیدی را مرتفع سازد گرد هم آمده و شرکت امین ایده ایرانیان را تاسیس نموده اند.نرم افزار جامع ساما سیستم برگرفته از تجربه افراد و تیم با تجربه ای است که حدود 15 سال در... بــیــشــتر بــدانــیــد ...