درآمد مالیاتی کشور از نفت سبقت گرفته است

درآمد مالیاتی کشور از نفت سبقت گرفته است

امروز نقش مالیات در بودجه کشور همواره روندی صعودی داشته تا جایی‏ که اخیرا این نقش از درآمدهای نفتی نیز پیشی گرفته است.

تاریخ انتشار مطلب: شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

خرداد و تیرماه، موعد خوداظهاری مودیان محترم مالیاتی، بیتردید جلوهای نو از حضور گسترده، مشارکت جمعی و تلاش فراگیر برای خدمت به کشور در قالب تامین سهم مهمی از بودجه جاری است.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: نظام مالیاتی ایران در سالی که به نام « اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال» مزین گشته، رویکردها و سیاستهای مشخصی را در ارتباط با مردم، اعتمادآفرینی در جامعه، حمایت از فعالان اقتصادی و تکریم مودیان مالیاتی به مرحله اجرا درآورد.

تلاش های اخیر برنامه ریزان نظام مالیاتی به گونه ‏ای بوده که کارکردها و کار ویژه های مالیات در اقتصاد و نمود اثرات برجسته و بی مانند آن در رشد و توسعه ملی، امروز برای همگان روشن است و هر ساله شاهد ارتقای مناسبات فیما بین نظام مالیاتی و جامعه مودیان هستیم.

تقوی نژاد در ادامه بیان کرده است: مالیات به عنوان یک ابزار مالی توانمند و کارآمد در حوزه مدیریت اقتصادی کشور، اینک مسیری که برای دهه‏ ها اقتصاد ملی توان پیمودنش را نداشت، هموار ساخته و بودجه کشور به سمت کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی خیز برداشته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این پیام گفت: در شرایطی که اثرات و زمینه‏ های مصرف مالیات در جامعه با اذهان عمومی نزدیکی یافته است، مالیات به عنوان نمادی از اراده و خواست مردمی برای مشارکت در امر توسعه پایدار کشور، در عرصه جامعه رخ‏ نمایی میکند.

ایشان در ادامه این پیام می افزاید: امروز نقش مالیات در بودجه کشور همواره روندی صعودی داشته تا جایی‏ که اخیرا این نقش از درآمدهای نفتی نیز پیشی گرفته است.

تقوی نژاد اظهار کرد: در چنین فضایی که اجماع کم نظیری در ارکان مختلف نظام پیرامون افزایش نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی پدید آمده و همچنین همراهی از سوی مردم به عنوان نقش ‏آفرینان اصلی نظام مالیاتی مشاهده میشود، شرایط برای تداوم اصلاحات و تحولات نظام مالیاتی مهیا شده و زمینه رشد درآمدهای مالیاتی متناسب با ظرفیتهای اقتصاد کشور با تکیه بر سیاستها و برنامه ریزیهای کلان کشور بیش از هر زمان دیگر مساعد گشته است. رئیس کل سازمان امور مالیاتی بیان کرد: آگاهی عمومی نسبت به آثار متعدد و مزایای پرشمار پرداخت مالیات در آبادانی و عمران شهرها و روستاها و توسعه زیرساختهای شهری و همچنین پیشبرد اهداف دولت در حوزههای امنیت، بهداشت، آموزش و تامین مالی امورات جاری کشور که اجرای برنامههای وسیع و اثربخشی در حوزه فرهنگ‏سازی مالیاتی و همچنین اطلاع‏ رسانیهای موثر و بهنگام به افکار عمومی است، از اهمیت ویژه ‏ای برخوردار است؛ چرا که کارکردهای مالیات به ویژه در حوزه‏ هایی مثل توزیع ثروت در جامعه و گسترش عدالت اجتماعی، نه صرفا یک برنامه کلان دولت محور، بلکه یک خواست ملی و مطالبه عمومی و شهروندی به شمار می‏ رود.

شرکتها در زمان سر رسید امور مالیاتی خود جهت پرداخت مالیات اقدام میکنن,در نرم افزار ساما سیستم امکاناتی موجود میباشد از جمله گزارشهای سرفص,کل و معین که شرکتها میتوانند از این امکانات استفاده کنند در جهت تسهیل کارها. کوتاه درباره ساما سیستم

هسته اصلی و صاحبان گروه کاری نرم افزار حسابداری و مالی اداری ساما سیستم عمدتا افرادی هستند که دارای سابقه طولانی و درخشان در امور مالی اداری , دارای اعتبار بسیار زیاد در این بخش میباشند همچنین تیم برنامه نویسی شرکت دارای سابقه طولانی در امر برنامه نویسی خصوصا برنامه های مالی و اداری میباشند.بدیهی است هر دو تیم ذکر شده فوق با هدف مشترک تهیه و تولید برنامه ای جامع مالی و اداری که کلیه نیازهای تمامی سازمانهای تولیدی و بازرگانی و خدماتی و تولیدی را مرتفع سازد گرد هم آمده و شرکت امین ایده ایرانیان را تاسیس نموده اند.نرم افزار جامع ساما سیستم برگرفته از تجربه افراد و تیم با تجربه ای است که حدود 15 سال در... بــیــشــتر بــدانــیــد ...