قابلیت تعریف کد اشخاص توسط دو کاربر به صورت همزمان

قابلیت تعریف کد اشخاص توسط دو کاربر به صورت همزمان

مفهوم تفصیلی و تعریف کد اشخاص در حسابداری

تاریخ انتشار مطلب: جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

معنی و مفهوم تفصیلی:

تفصیل در لغت به معنای جدا کردن و فصل فصل کردن می‌باشد، حال چه چیز را از چه چیز جدا کنیم و به چه منظور این انفصال صورت گیرد حائز اهمیت می‌باشد.

در حسابداری ما به چند منظور این جدا کردن را انجام می‌دهیم:

1: بین ریز حساب‌های ما با شرکت‌های دیگر تفاوت وجود دارد، مثلاٌ حساب جاری 1257 بانک ملت مختص شرکت ما می‌باشد ولیکن موجودی نقد- بانک، مشترک بین همه شرکت‌ها می‌باشد، پس موجودی نقد- بانک، به عنوان حساب معین تعریف می‌شود اما بانک ملت جاری 1257 به عنوان تفصیلی مطرح می‌شود. یعنی حساب شرکت خود را از شرکت دیگر متمایز و جدا می‌کنیم.

2- یک سری از حساب‌ها صرفاٌ برای گزارش‌های داخل شرکت استفاده می‌شود یک سری دیگر برای گزارش‌های برون شرکتی؛

مثلاٌ این که شرکت آلفا چه قدر بدهکار است را ما به جایی ارائه نمی‌دهیم اما میزان بدهی‌های شرکت، باید در ترازنامه ذکر شود.

پس برای تفکیک بین گزاش‌های درون سازمانی و برون سازمانی نیز از تفصیلی استفاده می‌شود.یکی از ویژگیهای بارز نرم افزار جامع ساما سیستم شناور بودن حوزه اشخاص از تعریف حسابها می باشد که این امر از تکراری تعریف شدن اشخاص برای کاربردهای مختلف یک شخص جلوگیری می نماید و اشخاص صرفا یک بار در نرم افزار تعریف شده و با حسابهای مختلف گردش پیدا می کنند.ولی چون نرم افزار جامع ساما سیستم یک نرم افزار یکپارچه می باشد لازم است کاربران مختلفی امکان تعریف اشخاص را از زیر سیستمهای دیگر داشته باشند و در غیر اینصورت لازم بود هر کاربر برای تعریف اشخاص به کاربران حسابداری مراجعه نمایند. کوتاه درباره ساما سیستم

هسته اصلی و صاحبان گروه کاری نرم افزار حسابداری و مالی اداری ساما سیستم عمدتا افرادی هستند که دارای سابقه طولانی و درخشان در امور مالی اداری , دارای اعتبار بسیار زیاد در این بخش میباشند همچنین تیم برنامه نویسی شرکت دارای سابقه طولانی در امر برنامه نویسی خصوصا برنامه های مالی و اداری میباشند.بدیهی است هر دو تیم ذکر شده فوق با هدف مشترک تهیه و تولید برنامه ای جامع مالی و اداری که کلیه نیازهای تمامی سازمانهای تولیدی و بازرگانی و خدماتی و تولیدی را مرتفع سازد گرد هم آمده و شرکت امین ایده ایرانیان را تاسیس نموده اند.نرم افزار جامع ساما سیستم برگرفته از تجربه افراد و تیم با تجربه ای است که حدود 15 سال در... بــیــشــتر بــدانــیــد ...