نیاز شرکت ها و فروشگاه ها به انبارگردانی سیستماتیک

نیاز شرکت ها و فروشگاه ها به انبارگردانی سیستماتیک

بررسی مزیت های استفاده از نرم افزار انبار برای انبارگردانی سیستماتیک و مطمئن

تاریخ انتشار مطلب: یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵

یکی از وقت گیرترین کارهایی که در کارخانجات , کارگاه ها یا فروشگاه ها وجود دارد انبارداری و انبارگردانی می‌باشد. تنها وقتیکه موجودی کالاهای شما محدود باشد، نیازی به انبارگردانی ندارید در غیر این‌صورت نیازمند یک سیستم منظم به منظور کنترل موجودی انبار هستید. انبارگردانی خوب در نهایت منجر به ارائه بهتر‌ خدمات به مشتریان و موفقیت کسب و کار شما می‌شود.در ادامه به چند مورد از فایده های نرم افزار انبار اشاره می‌کنیم :
  • پیشگیری از سرقت: چگونه بدون یک انبارداری سیستماتیک می‌توانید با اطمینان بگویید موجودی شما توسط مشتری یا کارکنانتان کم نشده؟

  • خدمات مشتری: شما هستید که باید از خالی شدن انبار جلوگیری کنید و تشخیص دهید چه زمان نیاز به افزایش موجودی انبار خود دارید.

  • مدیریت مالی: مدیریت مالی و پیش بینی وضعیت سود و زیان تا آخر سال بدون داشتن دیدی شفاف از انبار غیر ممکن است. بنابراین انبارداری سرنخی از وضعیت مالی شماست.

  • پیگیری محصولات: آمار محصولات فروش رفته و فروش نرفته را بگیرید و بدانید کدام محصول کم فروش رفته‌است.در حال حاضر تعداد زیادی نرم‌افزار انبار برای انبارگردانی موجود است و اکثر آنها هم ارزان هستند هم امکاناتی از قبیل خواندن بارکد، چاپ فاکتور و ارائه گزارش‌های آماری را به شما ارائه می‌دهند.همچنین شما می‌توانید از ابزار بانک ‌های اطلاعاتی، همچون نرم‌افزار  Microsoft Access استفاده کنید. برنامه‌ بانک‌های اطلاعاتی معمولا هرنوع داده و اطلاعات تشریحی مورد نیاز را برای شما ذخیره می‌کنند اما نیازمند مهارت متوسط به بالایی برای مدیریت آن می‌باشد، همچنین در این مورد طراحی گزارش و تحلیل آماری با شماست.حال که اهمیت نرم افزار انبار بر شما واضح شد، می‌بایست رویه‌هایی برای مدیریت انبار کسب و کار داشته باشید. کسب دانش در زمینه مدیریت انبار اگر در جهت افزایش سود‌آوری و فروش بیشتر محصولات باشد موثر است. برای دست یابی به این مهم بهتر است به موارد زیر دقت داشته باشید:
  • کالا هایی که فروش خوب دارند. در ارتباط با این کالا ها نقطه سفارشی برای رسیدن به نقطه سفارش مجدد داشته باشید.

  • محصولاتی که به دلیل فروش کم طولانی مدت در انبار می‌مانند. اگر به فصل پر فروششان نزدیک هستید نگه‌شان دارید در غیر این صورت حراج کنید تا سریع‌تر به نقدینگی تبدیل کنید.

  • محصولاتی که فروششان ناگهانی زیاد شدند. ممکن است بر اساس تغییر قیمت یا فصلی خاص تقاضای محصولی بالا رود. برای اینگونه محصولات کمیت سفارش را بالا ببرید تا پاسخگوی نیاز بازار باشید.

  • انبارگردانی یکی از راه‌های کنترل موجودی پایان دوره است. برای مدیریت مالی فروشگاه انجام انبارگردانی پایان سال امری ضروری است که نباید نادیده گرفته‌شود. این فرآیند در پایان سال مالی که معمولا مساوی با پایان سال تقویمی است، باید انجام شود. برای شروع لیستی از کالاهای موجود در نرم افزار انبار تهیه می‌کنیم تا شمارش را انجام دهد. این لیست باید شامل کد کالا، بهای هر کالا، تعداد کالا ثبت شده در انبار به همراه دو ستون شامل تعداد واقعی و جمع کل کالا در انبار باشد. بعد از شمارش، ارزش واقعی کالارا از طریق ضرب قیمت روز در تعداد واقعی می‌توان بدست آورد. سپس جمع این ستون را برای تمام اقلام موجود در انبار انجام دهید. با سیستم دستی شما باید این کار بصورت کاملاً دستی انجام دهید اما با در صورت استفاده از نرم افزار انبار ساما سیستم ، نرم افزار انبار خود به تنهایی تفاوت میان تعداد واقعی و تعداد ثبت شده را محاسبه می‌کند که با این مقایسه شما از کاهش سطح موجودی کالا و یا سرقت احتمالی کالا مطلع می‌‎شوید. کوتاه درباره ساما سیستم

هسته اصلی و صاحبان گروه کاری نرم افزار حسابداری و مالی اداری ساما سیستم عمدتا افرادی هستند که دارای سابقه طولانی و درخشان در امور مالی اداری , دارای اعتبار بسیار زیاد در این بخش میباشند همچنین تیم برنامه نویسی شرکت دارای سابقه طولانی در امر برنامه نویسی خصوصا برنامه های مالی و اداری میباشند.بدیهی است هر دو تیم ذکر شده فوق با هدف مشترک تهیه و تولید برنامه ای جامع مالی و اداری که کلیه نیازهای تمامی سازمانهای تولیدی و بازرگانی و خدماتی و تولیدی را مرتفع سازد گرد هم آمده و شرکت امین ایده ایرانیان را تاسیس نموده اند.نرم افزار جامع ساما سیستم برگرفته از تجربه افراد و تیم با تجربه ای است که حدود 15 سال در... بــیــشــتر بــدانــیــد ...