پشتیبانی

پشتیبانی

پشتیبانی نرم افزار حسابداری

تاریخ انتشار مطلب: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

 به طور کلی پشتیبانی در این شرکت از سه طریق انجام می پذیرد که در ذیل به اختصار راجع به هرکدام توضیح داده میشود:

حالت اول:در این حالت واحد پشتیبانی شرکت با استفاده از نرم افزار های روز و اینترنت به صورت ریموت دسکتاپ کنترل کامپیوتر پشتیبانی شونده را در اختیار می گیرد و مشکلات را بر طرف میسازد که این شیوه پشتیبانی در زمانی که کامپیوتر پشتیبانی شونده به لحاظ سخت افزاری دچار مشکل نباشد در 90 درصد اوقات پاسخگو بوده و در وقت و هزینه پشتیبانی صرفه جویی خواهد گردید.

حالت دوم:در این حالت پشتیبانی نیازی به رویت کامپیوتر پشتیبانی شونده ندارد و پشتیبانی در حد پاسخگویی به سوالات متداول است.

حالت سوم:در زمانی که انجام عملیات پشتیبانی در دو حالت فوق متصور نباشد شرکت از طریق اعزام کارشناس در محل مشتری انجام عملیات پشتیبانی را انجام خواهد داد.



کوتاه درباره ساما سیستم

هسته اصلی و صاحبان گروه کاری نرم افزار حسابداری و مالی اداری ساما سیستم عمدتا افرادی هستند که دارای سابقه طولانی و درخشان در امور مالی اداری , دارای اعتبار بسیار زیاد در این بخش میباشند همچنین تیم برنامه نویسی شرکت دارای سابقه طولانی در امر برنامه نویسی خصوصا برنامه های مالی و اداری میباشند.بدیهی است هر دو تیم ذکر شده فوق با هدف مشترک تهیه و تولید برنامه ای جامع مالی و اداری که کلیه نیازهای تمامی سازمانهای تولیدی و بازرگانی و خدماتی و تولیدی را مرتفع سازد گرد هم آمده و شرکت امین ایده ایرانیان را تاسیس نموده اند.نرم افزار جامع ساما سیستم برگرفته از تجربه افراد و تیم با تجربه ای است که حدود 15 سال در... بــیــشــتر بــدانــیــد ...